4 zalety korzystania z usług hostingowych firm zagranicznych.

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email
Share on reddit

Przy wyborze usług hostingowych warto zapoznać się z ofertą nie tylko polskich firm, ale również tych zagranicznych. A dlaczego? Dla naszej własnej korzyści. Im lepiej znamy rynek, tym lepiej jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego usługodawcę do naszych potrzeb. A rynek zagraniczny oferuje jednak znacznie więcej niż nasz rodzimy.

Inwestowanie w nowe technologie

Zagraniczne firmy znacznie bardziej zainteresowane są nowymi technologiami, dzięki którym mogą zagwarantować jeszcze wyższą i lepszą jakoś usług niż polscy konkurenci. Wszelkie zmiany dokonywane są na bieżąco, a klienci tego nawet nie odczuwają. Serwery, działają bez żadnych przerw, a gdy zachodzi  konieczność aktualizacji zajmuje to nie dłużej niż kilka minut. Gdzie wielu polskich usługodawców nadal ma problemy by zrobić to w ciągu kilku godzin.

Wysokie standardy

Dodatkowo na rynku europejskim zupełnie inaczej traktuje się klienta. Nie czekamy na odpowiedź z działu wsparcia technicznego, a otrzymujemy ją niemal natychmiast. W przypadku gdy z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, zostajemy zapisani w kolejce i to oni do nas oddzwaniają gdy tylko jest taka możliwość. W zasadzie nie ma sytuacji, gdy jako klient jesteśmy zlewani. Gdzie w Polsce normą jest brak jakiegokolwiek działania ze strony usługodawcy jeżeli się do niego nie dobijamy drzwiami i oknami.

Bezproblemowa zmiana usługodawcy

Na naszym rodzimym rynku, firmy często próbują zatrzymać klienta na siłę, utrudniając mu migrację danych do konkurencji. Za granicą tego nie ma, nikt nie zmusza klienta do korzystania z usług, z których korzystać nie chce. Nikt nie wymyśla kar dopisanych drobnym maczkiem za złamanie warunków umowy. Tam liczy się szacunek do klienta, stworzenie dobrych wspomnień, nawet jeżeli współpraca z jakiegoś powodu musi zostać zakończona. A nawet gdy jest to niemożliwe, to po co się wykłócać? Nikomu nie sprawia to przyjemności, ani klientom, ani pracownikom, którzy są oddelegowani to tego zadania.

Większy wybór usług

Tak jak na początku wspomnieliśmy, większy wybór to korzyść dla Was. Szczególnie że nic oprócz znajomości języka angielskiego, który swoją drogą w obecnych czasach jest podstawą, nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z zagranicznego usługodawcy. Pojedyncze firmy są w stanie zaoferować więcej niż te w Polsce. Większy jest też sam wybór działających na rynku usługodawców. Gwarantuje to zdrową konkurencję, gdzie każdy ma coś wartego naszej uwagi. Za to w naszym kraju największe firmy zajmujące sporą część rynku windują ceny do góry. Co więcej wielu z usługodawców działających nad Wisłą i tak korzysta z serwerów zagranicznych firm. A to oznacza że kupując hosting w Polsce, prawdopodobnie płacimy pośrednikowi.

My już zaufaliśmy

Sami korzystamy z usługodawcy z zachodniej Europy i nie żałujemy. Skończyły się liczne awarie, poczta jak i serwery działają bez zarzutu. A gdy pojawia się jakiś problem jest on rozwiązywany w zasadzie od ręki. Rynek godny zaufania to ten większy, bardziej rozwinięty i mający szacunek do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdzie chcesz, abyśmy wysłali Ci Twojego eBooka?

Podaj swój adres email poniżej…