Jaką formę płatności najlepiej wybrać do swojego sklepu internetowego?

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email
Share on reddit

Po dokonaniu zakupów w sklepie internetowym wielu klientów chce dokonać płatności natychmiast. By im to umożliwić, trzeba zintegrować ze sklepem jakiś system pozwalający na płatności przez Internet. Istnieje wiele takich systemów i różnią się one między sobą np. metodami płatności na jakie pozwalają, obsługiwanymi bankami czy też pobieraną prowizją. Poniżej przedstawiamy Ci zestawienie pięciu najpopularniejszych z nich.

PayPal

PayPal to najbardziej znana forma płatności internetowej, zwłaszcza na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych. W Polsce jednak nie zyskał tak dużej popularności z powodu wysokich prowizji sięgających 2,9% od transakcji, a nawet blisko 5% przy przewalutowaniu. Działa on poprzez połączenie konta PayPal z kontem bankowym. Dzięki temu pieniądze mogą być przesyłane do dowolnego innego  użytkownika platformy bezproblemowo. Jest to świetna alternatywa dla przelewów. Samo skonfigurowanie go i przyłączenie do naszego sklepu nie powinno zająć dłużej niż 15 minut.

Tpay

Jeżeli chcemy zapewnić swoim klientom możliwość płatności kartą czy przelewem, musimy wybrać inny system płatności. Jednym z oferujących takie możliwości jest Tpay. Ten konkretny system obsługuje 23 banki i wiele kanałów płatności takich jak te wspomniane wcześniej. Co więcej, prowizja pobierana przez Tpay jest niższa niż ta w PayPalu i wynosi 1,89%. Jeżeli zaś chodzi o integrację systemu ze sklepem, nie jest ona trudna. A na stronie internetowej Tpay.com znajdziemy masę poradników i instrukcji jak zrobić to samemu.

PayU

Podobnie do TPay prezentuje się PayU. System, z którego korzysta serwis allegro obsługuje 22 banki i działa z wieloma kanałami płatności. Prowizja jest jednak nieco wyższa niż u TPay, choć nadal wynosi mniej niż w PayPalu. Waha się ona w przedziale od 2,2% do 2,5% od transakcji. PayU oferuje własne wtyczki dla najpopularniejszych programów do zarządzania sklepem. Do tego również ma komplet integracji dla innych platform.  Więc podłączenie go do własnego sklepu nie powinno sprawić większego problemu.

Przelewy24

Jednym z najpopularniejszych w Polsce systemów płatności są Przelewy24. Obsługa aż 32 banków oraz niska prowizja (od 1,4% do 1,9%) przekonały wielu właścicieli sklepów internetowych. Do integracji ze sklepem nie potrzebujemy wiele, a proces instalacji jest dokładnie opisany na stronie przelewy24.pl. Jest to też świetny balans między pobieranym kosztem, a oferowaną funkcjonalnością.

Dotpay

Najtańszą opcją na rynku jest Dotpay. Prowizja zależna jest od obrotu firmy i  wynosi od 1% do 2,2% za przelew. Obsługuje jednak tylko 22 banki, co w porównaniu z innymi konkurentami wydaje się być liczbą niską. Choć nie przeszkadza to temu systemowi być jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych wśród właścicieli sklepów internetowych. Integracja Dotpay w sklepie jest bardziej złożonym procesem. I owszem, na stronie internetowej znajdziemy odpowiednią instrukcję, jest jednak ona bardzo obszerna, gdyż jest tu wiele do wyjaśnienia.

Wybór systemu płatności jest spory do naszego sklepu jest spory. Ale gdy przyjrzymy się im dokładniej, najbardziej w oczy rzucają się dwie z nich. Odpowiedni balans ceny do jakości usługi ma tutaj chyba największe znaczenie. Choć pod uwagę warto wziąć pod uwagę również proces instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gdzie chcesz, abyśmy wysłali Ci Twojego eBooka?

Podaj swój adres email poniżej…