5 zalet pracy z domu

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email
Share on reddit

Co sprawia że praca z domu jest atrakcyjna dla tak wielu ludzi? W tym artykule przedstawimy Ci 5 zalet pracy zdalnej i korzyści z nich płynące.

Wygoda i dowolność ubioru

Po pierwsze: wygoda. Gdy rano dzwoni budzik możemy dla odmiany odetchnąć z ulgą. Wystarczy że założymy dresy, luźną koszulkę, umyjemy zęby i możemy usiąść do pracy. Bez przygotowania, bez stresu że się spóźnimy, bez szukania odpowiednich ubrań czy w przypadku Pań bez konieczności zrobienia makijażu. Tylko my, kanapa i sprzęt na którym pracujemy.

Pracujesz gdzie chcesz

Chociaż nikt tak naprawdę nie każe nam pracować z domu. Jeżeli Twoja strefa komfortu sięga trochę dalej, np. do pobliskiej kawiarni nic nie stoi na przeszkodzie, by zgarnąć telefon oraz laptopa i pracować poza domem. To chyba najważniejsza zaleta – sami decydujemy, gdzie pracujemy, niezależnie od tego czy będzie to kanapa, balkon czy też kawiarnia. Wybór miejsca należy do Ciebie.

Lepsze zarządzanie czasem

Ale zostańmy jeszcze chwilę w domu, bowiem normalnie praca generuje dwa problemy – często wracamy z niej późno, do tego zmęczeni i nie mamy siły, ani czasu na domowe obowiązki. Pracując zdalnie możemy zrobić część rzeczy w międzyczasie. Włączenie pralki czy zmywarki to ledwo kilkanaście sekund, po których możemy wrócić do obowiązków służbowych. Zaś w czasie przerwy od pracy, bez problemowo rozwiesimy czyste pranie oraz wyciągniemy umyte talerze. Nie zajmie nam to dużo czasu, a pozwoli sporo go zaoszczędzić.

Skupienie i koncentracja

Nie znaczy to jednak, że nie możemy tych domowych obowiązków odsunąć na bok i skupić się w całości na wykonaniu naszej pracy. Bez rozmawiających co chwila współpracowników, czy bez szefa zerkającego nam przez ramię, znacznie łatwiej będzie nam się skoncentrować. Oczywistym jest chyba fakt, że pomoże to znacznie efektywniej i lepiej pracować, co może się przełożyć na wcześniejszym wykonaniu powierzonych nam zadań.

Koniec z dojazdami!

No i po pracy pora wracać do domu. Chwila, już w nim jesteśmy! Bez przejeżdżania przez zakorkowane w godzinach szczytu miasto, bez zatłoczonej komunikacji miejskiej – nie tylko zyskujemy co najmniej godzinę czasu dla siebie, którą możemy wykorzystać na cokolwiek. Ale również oszczędzamy w ten sposób pieniądze, niezależnie od tego czy mówimy tutaj o kosztach biletów czy paliwa – mniej jeżdżenia przekłada się na mniej płacenia.

Jak sami widzicie praca z domu to wiele korzyści. Więc jeżeli macie możliwość, warto to rozważyć i spróbować zabrać pracę do domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gdzie chcesz, abyśmy wysłali Ci Twojego eBooka?

Podaj swój adres email poniżej…