Recenzja Elementor 2022– więcej wad czy zalet?

Udostępnij:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on email
Share on reddit

Na samym początku mojej kariery w firmie usłyszałam tytuł pierwszego taska: „Recenzja Elementor”. Wtyczka niby banalna, ale jest tu tak wiele ważnych i ciekawych rzeczy do opisania, że musicie się o tym dowiedzieć! 

Wiele osób zastanawia się, co będzie najlepszym rozwiązaniem przy tworzeniu stron – co da im najwięcej opcji, ale będzie też mieć przystępną cenę. W Twojej głowie rozbrzmiewa pytanie: “Czy Elementor będzie wystarczający dla moich potrzeb?”.

W tej recenzji Elementora dowiesz się czym on jest, jakie są jego mocne strony, ale także jakie ma wady, przedział cenowy oraz inne aspekty z nim związane. Przekonaj się czy to coś właśnie dla Ciebie 😉 

recenzja Elementor

Spis treści

Co to jest Elementor?

Elementor to zwyczajnie wtyczka WordPress do budowania stron. Funkcjonalność tego kreatora pozwala na zmienianie i kontrolowanie niemal każdego wizualnego aspektu Twojej strony, wraz z tworzeniem niestandardowych układów i projektów.

Elementor sam w sobie nie jest motywem, ale współpracuje z niemal każdym istniejącym na WordPressie. Za pomocą tej wtyczki dostosujesz istniejące strony, dodasz nowe widżety, opcje projektowania i wiele więcej.

Jest on wyposażony w wiele wstępnie zbudowanych układów treści. I dlatego nie musisz budować swojej strony od podstaw. Wystarczy, że wykorzystasz wstępnie przygotowane elementy strony, które zostały stworzone przez profesjonalistów. Wykorzystuje funkcję „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu możesz łatwo pracować przy budowie swojej witryny 😉

Z jakim motywem Elementor działa najlepiej?

Tutaj zdecydowanie wygrywa motyw OceanWP. Jest on popularny i świetnie współpracuje z Elementorem. Na drugim miejscu znajduje się motyw Astra. Nadaje się dla każdego rodzaju strony. 

 

Jeśli chodzi o inne dobrze działające motywy, to kolejno można je przedstawić tak:

  • Atmosphere Pro,
  • Hestia Pro,
  • GeneratePress,
  • Page Builder Framework,
  • Essence Pro,
  • Sizzify.

Czy Elementor wpływa na SEO?

W najgorszym wypadku może on wpłynąć na szybkość Twojej strony, spowalniając ją. Może mieć to wpływ na Twoje SEO, ale nie powinno to mieć żadnego wpływu na Twoje obecne miejsce w rankingu.

Jednakże, są też dobre strony!

Pozwala na tworzenie wysoce spersonalizowanych, nowoczesnych i angażujących stron z mniejszą ilością kodu, a to jest wygodne szczególnie dla niedoświadczonych użytkowników. Elementor pozwala wybrać znacznik HTML, który będzie używany w nagłówkach lub treści tekstowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o bardziej techniczną stronę SEO.

Kurs SEO na WordPress

Oczywiście, jeśli masz problem z optymalizacją swojej strony, to polecamy skorzystać z kursu. Sami korzystaliśmy z tego: Jak zoptymalizować stronę pod SEO na WordPress. Dowiesz się tam najważniejszych rzeczy i jednocześnie otrzymasz dostęp do instrukcji, jak krok po kroku poradzić sobie z optymalizacją. 

Dzięki wiedzy zdobytej na kursie będziesz w stanie bardzo przyspieszyć swoją stronę co będzie miało ogromny wpływ na jej pozycje w Google. Dodatkowo dowiesz się o wielu innych, bardzo przydatnych rzeczach przy pozycjonowaniu

Zalety Elementora

1# Podstawa za darmo: Wtyczka jest darmowa (oczywiście, jeśli pierwszy raz budujesz stronę lub nie potrzebujesz bardzo rozbudowanych funkcji) i na ogół większość użytkowników może zbudować swoje strony w pełni bez konieczności aktualizacji do wersji Pro.

2# Praca w czasie rzeczywistym: Edytor działa w czasie rzeczywistym, więc na bieżąco widzisz dokonane zmiany, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. 

3# Diabeł tkwi w szczególe: Pozwala na niezwykle szczegółową edycję i umożliwia dostosowanie takich rzeczy jak odstępy i margines wewnętrzny. 

4# Wachlarz funkcji: Ma bardzo szeroki zakres funkcji. Zestaw funkcji dostępny na bezpłatnej wersji przebija wiele płatnych wtyczek.

5# Łatwość i wygoda: Jest jednym z najlepszych narzędzi do budowania stron metodą „przeciągnij i upuść”. Wygodny interfejs, zaawansowane opcje i jest łatwy do opanowania.

6# Wiele wersji strony: Możesz tworzyć i edytować wiele wersji swojej witryny – na komputer, telefon komórkowy, tablet. Każda z wersji może mieć swoje unikalne elementy.

Wady Elementora

1# Za dużo kodu: Tworzy on dodatkowy i zbędny kod w części html stron witryny. Często robią to już motywy i wtyczki, więc po prostu zwiększa to wagę strony. 

2# Przesadna kontrola: Pełna kontrola nad stroną może spowodować, że spędzisz zbyt dużo czasu skupiając się na drobnych szczegółach, zamiast zająć się ważniejszymi rzeczami.

3# Przytłaczająca ilość funkcji: Mimo, że obsługa jest intuicyjna, to ilość funkcji i opcji dostępnych w Elementorze sprawia, że trzeba poświęcić czas na naukę działania wtyczki.

4# Odinstaluj, a stracisz dane: Jeśli zbudujesz swoją stronę używając Elementora, musisz zachować zainstalowaną wtyczkę, w przeciwnym razie stracisz wszystkie swoje projekty i modyfikacje, które zrobiłeś. 

Ceny Elementora

Ile kosztuje Elementor? 

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem Elementora Pro, musisz upewnić się, że zmieści się on w Twoim budżecie. Na szczęście licencja na jedną stronę nie jest zbyt droga – 49$, czyli ok. 190 zł za wszystkie funkcje premium i aż rok wsparcia technicznego.

 

Jak prezentują się inne ceny dla klientów indywidualnych?
  • Licencja na 3 strony – 99$, ok. 384 zł
  • Licencja na 25 stron – 199$, ok. 772 zł

Co więcej, znajdą się także korzystne ceny dla firm, które mają zapotrzebowanie na większą ilość stron, w tym wypadku ceny wyglądają tak:

  • Licencja na 100 stron – 499$, ok. 1935 zł
  • Licencja na 1000 stron – 999$, ok. 3873 zł

Celując w zarobek, musimy liczyć się z kosztami. Naszym zdaniem, Elementor nie ma bardzo wysokich cen, szczególnie, że większość użytkowników bierze licencję na góra 3 strony. Sami używamy tej wtyczki i polecamy ją pod kątem finansowym. 

 

Update: Promocja urodzinowa na pakiety Elementora.
  • Licencja na 3 strony za 89$
  • Licencja na 25 stron 159$
  • Licencja na 100 stron 349$
  • Licencja na 1000 stron 499$

Różnica między wersjami: Elementor Free i Elementor Pro

Większość wtyczek WordPress, znajdziesz w wersji darmowej i premium. Dzięki temu możesz zacząć od drobiazgów i ulepszyć stronę za opłatą, jeśli oczywiście będziesz potrzebować obszerniejszego zestawu funkcji.

Ciekawą rzeczą jest to, że darmowa wersja Elementora ma o wiele więcej funkcji niż większość wtyczek w wersji premium. Jednak nadal jest kilka powodów, dla których możesz chcieć skorzystać z Elementora Pro.

Po pierwsze, wersja premium to dodatkowe funkcje, które znacznie ułatwiają pracę. Zdecydowanie przydaje się to programistom i projektantom. 

W dodatku, otrzymuje się dostęp do większej biblioteki widżetów, integracji i wielu innych.

Darmowa wersja jest wystarczająca dla tych, którzy budują swoje pierwsze strony (potwierdzają to także recenzje innych użytkowników), ale jeśli potrzeba bardziej zaawansowanych funkcji, to aktualizacja do Pro jest najlepszym rozwiązaniem. 

Komu zlecić zrobienie strony w Elementorze?

Jeśli nie mamy czasu, chęci lub umiejętności, warto zastanowić się nad zleceniem stworzenia naszej wymarzonej strony komuś innemu. Jeśli prowadzisz biznes, to jest to właściwie konieczne. Dlaczego? Złota, życiowa zasada, którą przekazał mi kiedyś mój ojciec – rób to, na czym znasz się najlepiej, a resztę po prostu zlecaj. Wszystko póki co jasne? Okej… Przejdźmy teraz do rzeczy 🙂 

Zlecić to freelancerowi

Cena będzie pewnie bardzo niska – poniżej 1500zł. W tym wypadku może być niestety trochę problemów. Freelancer bardzo łatwo może zapaść się pod ziemię, jeśli coś pójdzie nie tak – niestety wielu z nas to przerabiało. Na pewno warto skorzystać z tej opcji mając kogoś zaufanego z polecenia i do tego z mocnym portfolio. Wtedy jest duża szansa, że unikniemy wielu nieprzyjemności. Ale co jeśli jednak nie znamy nikogo godnego zaufania?

Zlecić to agencji

Niestety jest to dość droga opcja. Na pewno cena zacznie się od 2000zł netto, ale górnej granicy nie ma. Nawet za prostą, informacyjną stronę trzeba będzie wyłożyć sporą sumę, ale za to jest sporo plusów. 

Na 99% nie znikną z dnia na dzień i jakość stworzonej strony będzie na pewno wysoka. Dodatkowo, możesz liczyć na porady i prowadzenie za rękę przez cały proces. Co więcej, w przypadku chęci zakupienia większej ilości usług takich jak stworzenie logo, copywriting itp., to w agencji będzie taka opcja. Dlatego jeśli masz taki budżet – zdecydowanie jest to droga, którą powinieneś pójść. 

ZA DARMO od Atwi 

Niespodziewany punkt, ale pomyślałam, że warto o tym wspomnieć. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał – Atwi organizuje kursy, staże, szkolenia itp. 

Osoby, które się u nich uczą tworzenia stron internetowych najpierw zdobywają wiedzę, a potem w ramach praktyki i zdobycia portfolio tworzą strony prawdziwym firmom/osobom prywatnym ZA DARMO. Jest to dobra alternatywa dla kogoś z niewielkim budżetem. 

Idea projektu jest ciekawa, opinie o Atwi są ogólnie świetne, więc jeśli potrzebujesz strony to tutaj link do wywiadu z Marcinem – założycielem Atwi. Ewentualnie link do bezpośredniej rejestracji wklejam tutaj. 

We wszystkich wyżej wymienionych opcjach masz możliwość poproszenia o to, aby Twoja strona na WordPress była stworzona z użyciem Elementora. Pamiętaj również, że zawsze dochodzi też inwestycja w utrzymanie strony tj. hosting i domena. Ale to akurat w porównaniu do ceny stworzenia strony od podstaw jest znikomym kosztem. 

Czy Elementor to nasza jedyna opcja? Oczywiście, że nie – dlatego przejdźmy do kolejnej ważnej sekcji! 

Alternatywy dla Elementora

Gutenberg

Jest to edytor dla platformy WordPress, wydany w 2018 roku. Radykalnie zmienia sposób tworzenia rzeczy na stronie. Został zaprojektowany tak, aby w dużo większym stopniu przypominał narzędzia do budowania stron i witryn.

 

Plusy:
  • Ułatwienia w dodawaniu treści do podstron.
  • Możliwość tworzenia pluginów z wykorzystaniem bloków wielokrotnego użytku.
  • Przyjazny dla urządzeń mobilnych – interfejs, który pozwala nam na edycję treści nawet na tablecie czy smartfonie.
  • Łatwiejszy do zrozumienia dla użytkowników przechodzących z innych platform.
  • Lepszy dla twórców treści – ma mniej rozpraszający, a bardziej estetyczny i zrozumiały interfejs.
Minusy:
  • Problemy z kompatybilnością z wieloma starymi wtyczkami.
  • Użytkownicy starszych wersji WordPressa mogą mieć trudności z opanowaniem nowego edytora.
  • Narzędzie jest obecnie w fazie rozwoju i nadal występują w nim błędy.

Opinia redakcji: Póki co, nie polecamy. Nadal jest on za mało rozbudowany i wadliwy.

Beaver Builder

Wtyczka wydana w 2014 roku. Obecnie używana jest przez miliony programistów na całym świecie, dzięki swoim imponującym możliwościom i funkcjom, takim jak szybkie ładowanie i wbudowany przewodnik, który pozwoli Ci szybko zapoznać się z całym interfejsem.

 

Plusy: 
  • Ponad 30 gotowych szablonów.
  • Zawartość strony jest niezależna od motywu, co ułatwia zachowanie zawartości w przypadku jego późniejszej zmiany.
  • Kompatybilny z większością motywów.
  • Możliwość eksportu/importu stron jako szablonów.
  • Kompatybilny z wieloma witrynami.
Minusy:
  • Nie wyróżnia się niczym specjalnym, po prostu kolejny kreator
  • Jest dość drogi.

Opinia redakcji: Polecamy jako zamiennik. Jest kompatybilny z większością motywów, a zawartość na stronie jest w pełni niezależna. 

Divi Builder

Jest jednym z najbardziej znanych kreatorów stron na WordPressie. Istnieje od 2010 roku i na dzień dzisiejszy ma ponad 15 milionów aktywnych instalacji na stronach WordPress. Umożliwia obserwację zmian w czasie rzeczywistym.

 

Plusy:
  • W pełni gotowe pakiety stron internetowych, które dostarczane są z predefiniowanymi elementami zawartymi w szablonie.
  • Możliwość dostosowania czcionek i stylów dla tekstów, obrazów, itp.
  • Zaawansowane opcje manipulacji elementami.
  • Mnóstwo opcji dostosowywania.
  • Zintegrowany kreator formularzy kontaktowych.
  • Testowanie A/B dla stron w celu optymalizacji konwersji.
Minusy:
  • W dużej mierze opiera się na krótkich kodach. Jeśli przestaniesz używać Divi Builder, trudno będzie Ci potem przenieść zawartość strony.
  • Przy nieskończonej ilości ustawień, opcje mogą być przytłaczające. Aby uzyskać odpowiedni przycisk, możesz musieć dostosować 10-20 różnych ustawień. Może to być czasochłonne i uciążliwe.
  • Bez względu na poziom dostosowania, strony Divi są łatwe do rozpoznania. 

Opinia redakcji: Jest to drugi najpopularniejszy i zarazem jeden z najlepszych  kreatorów stron WordPress. Ale różnie to bywa, my także mamy mieszane uczucia 😉  

WPBakery Page Builder

Wcześniej znany jako Visual Composer, jednak od dłuższego czasu są to dwa osobne kreatory. Koncentruje się on wyłącznie na budowaniu stron. Umożliwia pracę w czasie rzeczywistym, więc zmiany są widoczne na bieżąco. 

 

Plusy:
  • Biblioteka  z gotowymi do użycia szablonami stron
  • Ponad 200 dodatków 
  • Indywidualne skórki dla stworzenia unikalnej tożsamości marki
  • Konstruktor siatki
  • Kompatybilny z WooCommerce
  • Zgodność z Yoast SEO
  • Obsługa wielojęzyczna
Minusy:
  • Brak kreatora popupów.
  • Brak opcji zwrotu pieniędzy

Opinia redakcji: Kreator jest  skomplikowany. Nie polecamy go, chyba że ktoś lubi wyzwania, chociaż wiąże się to z marnowaniem cennego czasu. Aczkolwiek, użytkownicy wyrażają się w recenzjach różnie. Ile osób, tyle opinii. 

Themify Builder

Został wydany w roku 2017, ale nie przyciągnął dużej uwagi ze względu na swoje początkowe, ograniczone możliwości. Jednak dzięki najnowszej aktualizacji, ten kreator jest teraz wyposażony w oszałamiający wachlarz funkcji. 

 

Plusy:
  • Widoczność zmian w czasie rzeczywistym.
  • Ponad 40 układów i szablonów.
  • Obsługa trybu edycji backend/frontend.
  • Możliwość importu/eksportu modułów.
  • Solidny kreator siatki.
  • Efekty animacji dla elementów.
  • Kompatybilny z większością głównych wtyczek i motywów WordPress.
Minusy:
  • Interfejs nie jest łatwy w obsłudze dla początkujących.
  • Wymagany oddzielny hosting.
  • Kosztowny jak na podstawowe potrzeby budowy strony.

Opinia redakcji: Kreator jest intuicyjny i dobry. Jak najbardziej polecamy jako zamiennik. 

Page Builder by SiteOrigin

Prosty, ale dobry kreator stron. Obecnie wtyczka ma blisko 1 milion aktywnych instalacji i posiada funkcje, które czynią ją jedną z najlepszych na rynku.

 

Plusy:
  • Edycja strony i podgląd w czasie rzeczywistym.
  • Kompatybilny z wszystkimi głównymi wtyczkami i motywami WordPress.
  • Obsługuje niestandardową konfigurację wierszy i widżetów.
  • Podstawowa wtyczka Page Builder jest całkowicie darmowa.
Minusy:
  • Ma bardzo prosty interfejs z okropną kolorystyką. 
  • Niektóre z jego widżetów mają ikony WordPress zamiast niestandardowych ikon. 
  • Wymaga dodatkowego pakietu widżetów i jest to dość uciążliwe dla niektórych programistów, ponieważ dodaje zbędnej pracy. Inne wtyczki takie jak Elementor i Divi, są zazwyczaj pobierane jako kompletny pakiet, co jest bardzo wygodne dla programistów.

Opinia redakcji: Nie polecamy przez brak możliwości pobrania kompletnego pakietu.

Opinie/recenzje użytkownikow

Poniżej przedstawiamy opinie innych użytkowników Elementora:
“Liczby nie kłamią: ponad milion pobrań w dwa lata o czymś świadczy. Elementor jest doskonały: prosty, intuicyjny, darmowy i w języku polskim. Polecam zwłaszcza początkującym użytkownikom ponieważ jest łatwy „do ogarnięcia”.”
“Elementor to jeden z lepszych kreatorów. To właśnie ten jeden kreator z dwóch konkurencyjnych (Divi i Beaver Builder) posiada rozbudowaną darmową wersję, dzięki której można zbudować podstawową stronkę. Dodatkowo, Elementor posiada kreator motywów, który jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Dlatego jeśli chcesz stworzyć amatorską i niewymagającą stronę opartą na WordPressie to warto skorzystać z tego narzędzia.”
“W porównaniu do innych page builderów, Elementor wydaje się mieć największą szybkość działania. Wszystko jest po prostu natychmiastowe –  ładowanie, edytowanie, a nawet przeciąganie i upuszczanie. Jest po prostu szybki, a to znacznie skraca czas projektowania strony.”
“Nie ma wątpliwości: z Visual Composer , Elementor and Co., programiści stojący za nimi zaprojektowali naprawdę użyteczną stronę Plugins . Nigdy wcześniej nie było tak łatwo zaprojektować profesjonalną stronę internetową z ogromnym zakresem funkcji, nawet bez większej wiedzy. Strony wyglądają dobrze, są zazwyczaj całkowicie konkurencyjne i mogą być łatwo edytowane nawet przez laików."
"Czy warto korzystać z Elementora? Odpowiedź brzmi: Tak, o ile faktycznie tego potrzebujesz. Jeżeli wymagasz od swojego CMS by był jak najbardziej elastyczny i chcesz wprowadzać dużo niestandardowych elementów w łatwy sposób."
"(...)jeśli potrzebujesz świetnej darmowej wtyczki do przeciągania i upuszczania stron dla WordPress, Elementor powinien być Twoim narzędziem logowania. Chociaż istnieją inne alternatywy na rynku, Elementor wyróżnia się jako jedyne rozwiązanie, z którego może korzystać każdy (w tym początkujący) i nie wymaga uaktualnienia do płatnej licencji."

Wtyczki zamiast wersji Pro

Elementor dla WordPress jest bardzo dobrym wyborem, ale można do niego dołożyć kolejne wtyczki, a te dadzą wiele nowych opcji do wykorzystania, podczas tworzenia stron. Wychodzi na to, że wcale nie trzeba posiadać Elementora w wersji Pro, by móc korzystać z różnorakich bajerów. Wystarczy zaopatrzyć się w najlepsze wtyczki WP i można działać na całego. 

Ich najważniejszą zaletą jest łatwość w obsłudze i ogólna prostota. Co więcej, istnieje ponad 56 000 darmowych wtyczek, których możesz użyć przy tworzeniu swojej strony internetowe. 

 

Ile maksymalnie użyć wtyczek?

Duża ilość może sprawić, że strona zacznie wolniej działać. Najlepiej nie przekraczać 20 wtyczek. Jeśli Twoja witryna jest umieszczona na współdzielonym lub budżetowym hostingu w chmurze, staraj się nie używać więcej niż 5 wtyczek. Używaj tylko wtyczek, które są Ci niezbędne i aktualizuj je regularnie, aby naprawić wszelkie dziury w ich zabezpieczeniach. 

 

Faktem jest, że każda kolejna linijka kodu, którą dodajesz do WordPressa, wydłuży czas ładowania Twojej strony. W dodatku, wszystkie wtyczki spowalniają twoją witrynę, chociaż trzeba przyznać, że niektóre dobrze zbudowane lub małe wtyczki nie wpływają zbytnio na wydajność.  Pamiętaj, że po dodaniu wtyczki powinieneś przetestować swoją stronę.

 

Jakich wtyczek warto użyć?

Prócz ogólnych wtyczek typu Contact Form 7, Cookie Notice, Antispam Bee, MailChimp, Polylang, Yoast SEO czy Right Click Disable, które będą współgrać z Elementorem, mamy też wiele dodatków do samego Elementora – jednymi z fajniejszych są chociażby Elementskit czy Timeline. W tym miejscu chcielibyśmy zaprosić Cię do zapoznania się z naszym kursem, dotyczącym właśnie najlepszych wtyczek WordPress, który znajdziesz tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, Elementor jest darmowy. Oczywiście, jeśli nie potrzebujesz bardzo rozbudowanych funkcji 😉 

Używanie Elementora jest proste, nawet dla początkujących. 

Tak, jeśli chcesz projektować strony i wprowadzać na nich zmiany w wygodny, prosty i szybki sposób. Elementor z pewnością pomoże Ci stworzyć wysokiej jakości strony, które sprawią, że zyskasz lepszą pozycję w rankingu.

Odinstalowanie wersji Pro nie powoduje usunięcia danych, a wszystkie projekty dalej będą bezpieczne z wersją darmową Elementora.

Elementor z licencją na jedną stronę kosztuje 49$, czyli około 190 zł. 

Tak, Yoast SEO działa z Elementorem. Są to dwie zupełnie niezależne wtyczki, które nie mają na siebie wpływu.

Mimo że oba są edytorami typu „przeciągnij i upuść”, to Elementor jest obecnie o wiele bardziej użyteczny, ponieważ jest bardziej rozbudowany. Ma zdecydowanie więcej opcji dostosowywania i jest elastyczny.

Elementor i Divi Builder posiadają zaawansowane funkcje budowania stron. Elementor jest darmowy w podstawie i posiada płatną wersję Pro za 49 dolarów (około 190 zł) z ograniczeniem do ilości stron. Z drugiej strony Divi kosztuje 89 dolarów rocznie i może być używany na nieograniczonej liczbie stron. Divi Builder jest narzędziem przyjaznym dla użytkownika, ale Elementor jest zdecydowanie szybszy w obsłudze.

Cóż, według nas tak. Główną zaletą korzystania z Elementora jest to, że możesz tworzyć imponujące układy stron/projekty, nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą ani nie masz żadnego doświadczenia w budowaniu stron. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz ograniczony budżet i nie chcesz zatrudniać nikogo do pomocy przy tworzeniu strony.

Tak. W dodatku, Elementor działa z każdym motywem WordPress, który możesz znaleźć. Oprócz tego, znajdują się one na ponad 800 000 stronach WordPress. 

 Tak, ale tylko jeśli aktywujesz licencję przed przejściem w tryb offline. W przeciwnym razie, wszystkie funkcje Pro będą zablokowane, a bloki i strony nie będą wyświetlane bez połączenia z internetem.

Jeśli podczas próby edycji w Elementorze pojawia się biały ekran, może to być spowodowane brakiem pamięci lub innym błędem. W takim przypadku należy sprawdzić, czy spełnione są wymagania systemowe dla Elementora. Jeśli problem dotyczy pamięci, możesz dezaktywować kilka wtyczek i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

HTML5 jest zoptymalizowanym pod kątem stron internetowych pustym motywem WordPress i został stworzony dla programistów. Ten motyw ma wiele niestandardowych funkcji.

 

Elementor nie ejst kompatybilny z JetPlugins – wtyczk ta może zaburzać pracę Elementora i utrudniać działanie wtyczki. Oczywiście możesz korzystać z JetPlugins, ale gdy chcesz coś edytować w samym Elementorze, należy dezaktywować wtyczkę, by Elementor działał poprawnie i strona się ładowała. 

Podsumowanie

Tak więc…  Czy warto używać Elementora z wtyczkami albo i zainwestować w wersję Pro? Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny wybór dla każdego, kto chce budować wyjątkowe strony internetowe w łatwy sposób. Używamy go w swojej firmie i wyniki są świetne! Dlatego mamy nadzieję, że nasza recenzja będzie przydatna 🙂 

A jaka jest wasza opinia na temat Elementora? Podzielcie się nią z nami i daj znać w komentarzu 😉 

2 odpowiedzi na “Recenzja Elementor 2022– więcej wad czy zalet?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gdzie chcesz, abyśmy wysłali Ci Twojego eBooka?

Podaj swój adres email poniżej…